Spółka w Czechach – założenie, przeniesienie lub rejestracja

Rejestracja firmy w Czechach

Naszym celem jest zapewnienie klientowi kompleksowej usługi w jednym miejscu. Czym więcej poznamy Twoje plany i oczekiwania, tym bardziej precyzyjnie jesteśmy w stanie Państwu doradzić. Zadbamy o Twoją firmę w Czechach i o komfort prowadzenia działalności gospodarczej w tym kraju! Nasza kancelaria ma długoletnie doświadczenie z zakładaniem i obsługą prawną spółek handlowych na terenie Republiki Czeskiej. Sprawdź, jakie korzyści przyniesie Ci przeniesienie firmy, także jednoosobowej działalności gospodarczej.

Twoja firma w Czechach

Czeska spółka - założenie firmy w Czechach

Coraz więcej polskich przedsiębiorców decyduje się na zakładanie firm w Czechach. Przy zakładaniu firmy w Czechach niezbędne jest zaświadczenie o niekaralności a przedsiębiorcy muszą spełnić określone warunki, np. firma musi posiadać adres w Czechach.

Jednak ważnym aspektem jest podatek dochodowy od osób, który w Czechach może być korzystniejszy niż w Polsce. To zachęca przedsiębiorców do rozważenia przeniesienia swojej działalności do Czech, aby skorzystać z bardziej atrakcyjnego systemu podatkowego.

Warto zauważyć, że zakładanie firmy w Czechach nie oznacza konieczności opuszczenia miejsca w Polsce. Wiele polskich firm decyduje się na utworzenie oddziałów lub filii w Czechach, zachowując jednocześnie swoje istniejące miejsce działalności w Polsce. To pozwala na poszerzenie rynku i zwiększenie potencjalnych klientów.

Decyzja o założeniu firmy w Czechach może być korzystna dla polskich przedsiębiorców, ponieważ otwiera nowe możliwości rozwoju i ekspansji. Polskie firmy mogą korzystać z lokalnych preferencji podatkowych, elastyczności w prowadzeniu działalności oraz korzystnego otoczenia biznesowego w Czechach.

Istnieje wiele powodów, dla których polscy przedsiębiorcy decydują się na założenie spółki w Czechach. To m.in.:

 1. System podatkowy – Czechy mają stosunkowo niski podatek dochodowy oraz wiele ulg podatkowych i zwolnień, co przyciąga przedsiębiorców z Polski.
 2. Niższe niż w Polsce koszty prowadzenia działalności, niższe koszty pracy i koszty administracyjne. Firma w Czechach jest tańsza.
 3. Procedura założenia spółki w Czechach jest szybka. Wiele formalności może zostać wykonanych drogą elektroniczną.

Jak zarejestrować działalność w Czechach - najważniejsze informacje

Jeśli masz w planach założenie przedsiębiorstwa w Czechach, w szczególności oferujemy przeprowadzenie czynności przygotowawczych i organizacyjnych, zapewniamy usługi notarialne, przygotowanie dokumentów rejestrowych, ułatwimy otwarcie rachunku bankowego spółki, rejestrację spółki w Urzędzie działalności gospodarczej, złożenie wniosku o rejestrację spółki w Rejestrze handlowym i Urzędzie Skarbowym itp. Usługi te są zapewniane na podstawie z góry udzielonych pełnomocnictw, tj. zdalnie. Prowadzenie firmy w Czechach jeszcze nigdy nie było tak łatwe.

Spółka w Czechach - podatek dochodowy, ubezpieczenie społeczne

Obsługujemy wielu polskich przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swoją działalność gospodarczą na terenie Czech lub chcą otworzyć firmę, a nie mają jeszcze żadnego doświadczenia i rozliczenia są dla nich wyzwaniem. Tymczasem prowadzenie własnej firmy nie jest trudne, a podatek w Czechach pozwala na większe zyski.

Nasi klienci najczęściej wybierają formę prawną prowadzenia firmy w postaci spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Zatem poniżej znajdziesz podstawowe informacje dotyczące procesu rejestracji spółki z o.o. Korzystając z prawnego biura wirtualnego w Czechach, przekonasz się, czy przeniesienie firmy do Czech albo otwarcie firmy w Czechach nie jest trudniejsze niż w Polsce.

Założenie firmy w Czechach - najważniejsze elementy

Proces rejestracji nowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Czechach (spółka z o.o.) nie jest trudny, jeśli korzystasz z pomocy doświadczonego adwokata. Wiemy, że sama rejestracja spółki w Czechach jest tylko kwestią techniczną a kluczowe jest ustalenie i rzetelne przygotowanie korzystnych rozwiązań oraz dopasowanej do Twoich potrzeb umowy spółki, by start a następnie funkcjonowanie nowej spółki był taki, jak oczekujecie.

Prowadzenie działalności w tym kraju oczywiście wymaga znajomości prawa. Z nami praca u naszego południowego sąsiada zgodnie z prawem jest bezpieczna i komfortowa.

Zakładanie firmy w Czechach - jak działamy i co zyska przedsiębiorca?

 • Zanim powstanie Twoje spółka w Czechach, proponujemy konsultację osobistą lub on-line – podczas konsultacji prosimy o przekazanie oczekiwań biznesowych dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Czechach oraz zakresu przyszłej działalności spółki. Omówimy proces przyszłych działań i doradzimy w zakresie wyboru siedziby przyszłej spółki, sposobu reprezentacji. Wspólnie określimy kapitał zakładowy, wskażemy zaufane biura księgowe, no i udzielimy odpowiedzi na dalsze kolejne pytania o założenie spółki.
 • Przygotujemy ofertę cenową w ustalonym zakresie, dopasowaną do Twoich wymagań i prosimy o przekazanie nam niezbędnych danych.
 • Przygotowujemy wszystkie potrzebne dokumenty oraz pełnomocnictwa, zapewnimy też tłumaczenia dokumentów na język czeski przez tłumacza przysięgłego.
 • Doradzimy w wyborze banku i założeniu rachunku bankowego oraz konta do wpłaty kapitału zakładowego.
 • Przygotujemy umowę spółki wg. oczekiwań.
 • Złożymy wniosek o wpis spółki do ewidencji działalności gospodarczej i zapewnimy wpis do rejestru KRS.
 • Po pełnej rejestracji spółki wskazany jest jeden przyjazd nowego członka zarządu lub członków zarządu nowej spółki do Czech. Podczas tego przyjazdu członek/członkowie nowego zarządu podejmą hasła do bankowości internetowej, złożą w banku wzory podpisów, na placówce Czech Point odbiorą hasła do skrzynki elektronicznej, a to wszystko pod naszą asystą.
 • Rejestracja spółki do VAT nie jest obowiązkowa i nie jest automatyczna. Podmiot jest zobowiązany do rejestracji do VAT tylko w przypadku, że obroty spółki przekroczą kwotę 1.000.000,- CZK w roku kalendarzowym.
 • Dobrowolna rejestracja spółki do VAT (VAT UE) wymaga złożenia wniosku oraz przedstawienia w Urzędzie Skarbowym szczegółowego biznesplanu spółki ze wskazaniem przyszłych kontrahentów, przewidywanej ilości pracowników, adresu biura spółki, danych kontaktowych nowych członków zarządu, biura księgowego itp.,
 • Wskażemy zweryfikowane biura księgowe, w tym również polskojęzyczne.
 • Nasza kancelaria współpracuje także z doradcami podatkowymi. Pomaga to w unikaniu podwójnego opodatkowania i daje pewność, że podatek dochodowy zostanie poprawnie obliczony i opłacony.
 • Pomożemy w rejestracji spółki w Czechach do systemu skrzynek elektronicznych.
 • Zapewnimy kompleksową obsługę prawną spółki w Czechach.

Spółka z o.o. w Czechach - ile czasu potrzebujemy?

Jeśli chcesz mieć przedsiębiorstwo zarejestrowane w Czechach – pomożemy, a nawet zrobimy za Ciebie. Czas pełnej rejestracji firmy w Czechach wynosi około 7-14 dni od doręczenia wymaganych dokumentów w oryginale do naszej kancelarii, aż do wpisania spółki do KRSu oraz otrzymania numeru identyfikacyjnego spółki.

Spółka w Czechach - siedziba

Istnieje możliwość utworzenia siedziby wirtualnej z opcją odbioru, otwarciem poczty i jej wysłaniem w formie elektronicznej, co wymaga uprzedniej pisemnej zgody Klienta.

 • siedziby faktyczne – oferujemy kontakt na doświadczone i rzetelne biura obrotu nieruchomościami.
 • siedziby wirtualne – zapewniamy siedziby w miejscowościach jak Praga, Brno, Ostrawa.

Uwaga: wszystkie oferowane siedziby spółek świadczą usługi odbioru poczty oraz spełniają wymogi ustawy nr 235/2004 Dz.U., § 4 ust. 1, lit. I) Ustawy o VAT, tj. siedziby spełniającej wymogi realnej siedziby z punktu widzenia urzędów skarbowych.

Więcej informacji na temat wynagrodzenia za świadczoną usługę prawną znajduje się na stronie Cennik.

Nie znalazłeś odpowiedzi dotyczących wszystkich zagadnień związanych z pracą w Czeskiej spółce? Nasza wysoko wykwalifikowana kadra sprawi, że Twoja spółka w Czechach będzie przynosić zyski i satysfakcję z pracy.